مصرف زیره باعث کاهش وزن و کاهش چربی می شود

پودر زیره سبز ممکن است باعث کاهش وزن و کاهش چربی شود و مکمل های زیره غلیظ در چند مطالعه بالینی به کاهش وزن کمک کرده اند. یک مطالعه روی 88 زن دارای اضافه وزن نشان داد که ماست حاوی 3 گرم زیره در مقایسه با ماست بدون آن باعث کاهش وزن می شود.

مطالعه دیگری نشان داد شرکت‌کنندگانی که روزانه 75 میلی‌گرم مکمل زیره سبز مصرف می‌کردند، 3 پوند (1.4 کیلوگرم) بیشتر از افرادی که دارونما مصرف می‌کردند، کم کردند.

سومین مطالعه بالینی به بررسی اثرات مکمل زیره غلیظ روی 78 مرد و زن بالغ پرداخت. کسانی که مکمل را مصرف کردند در طول هشت هفته 2.2 پوند (1 کیلوگرم) بیشتر از کسانی که این مکمل را مصرف نکردند کاهش دادند.

باز هم، همه مطالعات موافق نیستند. یک مطالعه که از دوز کمتر 25 میلی گرم در روز استفاده کرد، هیچ تغییری در وزن بدن در مقایسه با دارونما مشاهده نکرد.

پالتو زنانه ممکن است از بیماری های ناشی از غذا جلوگیری کند و یکی از نقش های سنتی زیره در چاشنی ممکن است برای ایمنی مواد غذایی باشد.

به نظر می رسد بسیاری از چاشنی ها، از جمله زیره، دارای خواص ضد میکروبی هستند که ممکن است خطر عفونت های ناشی از غذا را کاهش دهد. چندین ترکیب زیره باعث کاهش رشد باکتری های منتقله از غذا و انواع خاصی از قارچ های عفونی می شود.

هنگامی که سویشرت مردانه هضم می شود، ماده ای به نام مگالومایسین آزاد می کند که دارای خواص آنتی بیوتیکی است. علاوه بر این، یک مطالعه در لوله آزمایش نشان داد که زیره باعث کاهش مقاومت دارویی برخی باکتری ها می شود.

 زیره ممکن است به کاهش وابستگی به پتو کمک کند و وابستگی به مواد مخدر یک نگرانی فزاینده در سطح بین المللی است. مواد مخدر افیونی با ربودن حس طبیعی ولع و پاداش در مغز اعتیاد ایجاد می کند. این منجر به ادامه یا افزایش استفاده می شود.

مطالعات روی موش ها نشان داده است که ترکیبات زیره باعث کاهش رفتار اعتیاد آور و علائم ترک می شود. با این حال، برای تعیین اینکه آیا این اثر در انسان مفید است یا خیر، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

 • منابع:
  1. 9Powerful Health Benefits of Cumin
 • تبلیغات: 
  1. گرده افشانی فلفل دلمه ای شیرین ماده
  2. انتخاب بهترین هواکش برای ورزش دو و میدانی
  3. خرید و فروش خاکشیر در همدان با کیفیت اعلا
  4. تاثیر بیوچار مخلوط با خاک بر خواص فیزیکی فلفل دلمه ای