قهوه برای بیدار نگه داشتن ما مفید است

معلوم است که قهوه برای شروع کردن صبحانه یا بیدار نگه داشتن ما در طول جلسات مفید است بسیاری از تحقیقات اخیر نشان می دهد که قهوه دارای فواید بالقوه ای برای سلامتی است.

آمریکایی ها هر روز 400 میلیون فنجان از قهوه ترک تلخ فوق العاده پیچیده را می نوشند که حاوی بیش از 1000 ترکیب است که می تواند بر بدن تأثیر بگذارد.

رایج ترین آنها کافئین (یک محرک سیستم عصبی که اثرات مثبت شناختی دارد) و پلی فنول ها (آنتی اکسیدان هایی که می توانند به کاهش یا جلوگیری از آسیب سلولی کمک کنند) هستند.

اگرچه محققان همیشه نمی دانند دقیقا کدام یک از ترکیبات قهوه اسپرسو اصل مسئول تولید نتایج تقویت کننده سلامتی مطالعات آنها است، شواهدی وجود دارد که نوشیدن قهوه ممکن است به انجام موارد زیر کمک کند.

تجزیه و تحلیل نزدیک به 220 مطالعه روی قهوه، که در BMJ در سال 2017 منتشر شد، نشان داد که مصرف کنندگان قهوه ممکن است از مزایای سلامت کلی بیشتری نسبت به افرادی که قهوه نمی نوشند، بهره مند شوند.

این تجزیه و تحلیل نشان داد که در طول دوره مطالعه، افرادی که قهوه ترک فوری می‌نوشند نسبت به کسانی که قهوه نمی‌نوشند، 17 درصد کمتر در معرض خطر مرگ زودهنگام به هر دلیلی، 19 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی و 18 درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان قرار داشتند.

یک مطالعه در سال 2014 توسط محققان هاروارد که در مجله Diabetologica منتشر شد، نزدیک به 124000 نفر را به مدت 16 تا 20 سال ردیابی کرد.

کسانی که مصرف قهوه خود را بیش از یک فنجان در روز طی یک دوره چهار ساله افزایش دادند، 11 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 بودند. خطر ابتلا به این بیماری در افرادی که روزانه یک فنجان از مصرف خود را کاهش دادند، 17 درصد بیشتر بود.

دلیل ممکن است آنتی اکسیدان های موجود در قهوه باشد که التهاب را کاهش می دهد (التهاب در خطر ابتلا به دیابت نوع 2 شما نقش دارد).

اگر قبلاً دیابت نوع 2 دارید، باید از محصولات کافئین دار از جمله قهوه تلخ خودداری کنید نشان داده شده است که کافئین هم سطح قند خون و هم سطح انسولین را در افراد مبتلا به این بیماری افزایش می دهد.

 • منابع:
  1. Health Benefits of Coffee
 • تبلیغات: 
  1. راز مولتی میلیاردر شدن ترامپ در دوماهه اخیر!
  2. تاثیر رنگ بر نبض و فشار خون
  3. شیر آلاتی که آب طلا از آن جاری می شد.
  4. پارچه رومبلی که از خود آب تولید می کند!